Як сплять хвилясті папуги

.

.

  хвилясті папугиСон займає важливу частину життя хвилястих папуг. Це не ті пташки які можуть пару годин подрімати і почувати себе цілу добу прекрасно. Ні, хвилясті папуги потребують повноцінного сну, тривалістю не менше 10 годин.

З чим це пов'язано? В дикій природі хвилясті папужки живуть в Австралії. Їм там є чим зайнятися, і корм знайти, і від ворогів втекти, і потомство вигодувати. Але попри всі ці турботи папужки знаходять час навіть удень подрімати. В середині дня, як правило, в Австралії стоїть страшна спека, і все живе ховається в тіні. Хвилясті папужки не виняток. Всією зграєю вони цілими годинами сидять в кроні дерев.

Тепер ми вияснили причину денного, та довгого нічного сну одомашнених хвилястих папужок. Їхні інстинкти нікуди не зникли.

Так що коли ваш хвилястий папужка вдень собі дозволяє подрімати, то нічого страшного. Це норма. Як я сказав вище, пташка повинна добре виспатися вночі.

Трохи про пози в яких сплять хвилясті папужки. Як правило, здорові дорослі особини сплять на прутиках стоячи на одній лапці. Чому на одній? А ви спробуйте цілими днями перебувати на ногах і ще й спати на них! Я не помилюся, якщо скажу що стоячи на одній лапці хвилястики іншій дають відпочити. Треба сказати що не всі хвилясті папуги сплять на одній лапці, деякі особини дрімають на двох. Молодняк також переважно спить на двох — у них ще погана координація.

Під час сну часто хвилястики повертають голову на зад і ховають дзьоб в пір'ї. Чому так? Можливо в такому положенні голови легше ночі утримувати рівновагу. Мене завжди цікавило чому хвилясті папуги часто ховають дзьоб в пір'я. Про це я спитався знайомого розводчика цих птахів. Він мені цей факт пояснив так. Лікарі проводили дослідження, і виявили що коли спати при відкритому вікні в прохолодну погоду, то шансів захворіти в рази нижчі коли на вікні висить легенька фіранка. Роль такої фіранки у хвилястих папуг грає їхній пух через який вони дихають вночі.

Також під час сну папужки надувають пір'я і стають схожими на колобків. Я думаю що це також дозволяє їм краще утримувати тепло.

Хочу дати одне застереження. Якщо у вас є пташка яку лікуєте від перелому крила чи лапки, то позабирайте тимчасово всі жердинки та драбинки. Інакше може вночі впасти і травмуватися. Навіть здорові папужки можуть вночі впасти з жердинки.

Через режим нашого життя не завжди вдається забезпечити достатню тривалість сну хвилястих папуг. Для цього ввечері накрийте клітку легким покривалом, залишаючи фронтальну стінку клітки відкритою. Перші рази хвилястики боятимуться, але згодом звикнуть і будуть знати що прийшов час спати. Таке покривало вбереже вас від ранкових цвірінькань пташок коли ви спите.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Що робити якщо в дім залетів чужий хвилястий папуга.

Чому папуги кусаються.

Розмноження хвилястих папужок.

****