Лікування хвилястих папуг

.

.
  

лікування хвилястих папугАналізуючи інтернет-запити любителів хвилястих папуг я звернув увагу на одну закономірність: дуже великий відсоток людей шукає як лікувати хвилястих папуг. Це й не дивно. В разі захворювання друга на задній план виходять проблеми як назвати папугу чи яку іграшку купити.

Як правило час грає проти нас і діяти потрібно швидко. Тому-то так часто любителів папуг цікавляться лікуванням хвилястиків. Та й більшість листів які приходять мені на пошту пов'язані з хворобами та лікуваннями папужок.

Тому я вирішив написати цю статтю в якій дам універсальні поради що робити коли ваш маленький друг захворів. Попереджаю одразу: я не ветеринар, і тим більше не орнітолог. Я не Гугл і багато чого не знаю.

Знаю тільки те з чим стикався сам, про що читав у книжках, мені розказували розводчикі папуг і читав на форумах.

Та й, сумніваюсь що є багато людей які знають все про лікування хвилястих папуг. Пам'ятаю як я приніс хворого папужку у ветеринарну лікарня нашого міста, і лікар коли взнав що це хвилястий папужка, то зморщив ніс і сказав що їх завжди непросто лікувати. До речі, він мені пташку так і не вилікував.

Як лікувати папугу

Отже, якщо хвилястий папуга захворів і вам не вистачає власних знань щоби йому допомогти, можна за допомогою:

1.Йти до лікаря. В багатьох випадках не можна чекати та самому лікувати тваринку, краще звернутися за спеціалізованою допомогою. У великих містах є достатньо ветеринарних кабінетів та лікарів. Якщо вам цей метод не підходить, або ви живете у маленькому місті, то читайте наступні пункти.

лікування папуг2. Запитати пораду на спеціалізованих форумах. На щастя в інтернеті багато спеціалізованих форумів для власників хвилястих папуг. На них заходять тисячі людей в день, є досвідчені модераторі і є шанс що вам дадуть хорошу та професійну пораду. Вибирайте великі та відвідувані форуми, можливо хтось із відвідувачів стикався з вашою проблемою.

3.Знайти орнітолога. Це найкращий варіант, і слід було написати його першим у списку, але я так не роблю через одну проблему. Орнітологи-це спеціалісти які спеціалізуються на птахах, але їх катастрофічно мало. Тисячі людей у великих містах є власниками папуг, канарок та ін птахів. Але спробуйте знайти орнітолога! Навіть у великому місті! Їх чомусь навіть Гугл не може знайти. Дуже добре якщо у вашій записній книжці буде номер телефону хорошого орнітолога.

4.Читати книжки та сайти про папуг. Якщо ви власник папуги потрібно постійно вдосконалювати свої знання а не чекати часу коли станеться якась проблема. В інтернеті багато непоганих сайтів про хвилястих папуг, в магазинах є книги про хвилястиків. Що заважає перед тим як купити маленького друга прочитали хоча б дві-три книги про нього? Потім буде менше проблем.

5.Продавці в зоомагазинах та розводчикі папуг на базарах. Ці люди просто зобов'язані мати хороші знання про пернатих, адже від їх кваліфікації залежить здоров'я та настрій “товару”. А розводчикі папуг крім того ще й розводять їх, у них хороші практичні знання.

Звичайно, не кожен продавець в магазині чи на базарі стане вам щиро допомагати: “здохне папуга-купиш другого”, але люди є різні, тому шукайте хороших. Якщо здружитеся, то будете мати хорошого порадника. Взамін можете купувати корм чи аксесуари для утримання папужок у нього.

6.Викладачі ветеринарних навчальних закладів. Про це мало хто догадується, але багато знають про тварин викладачі зооветеринарних інститутів. Адже вони вчать теперішніх ветлікарів, і за логікою знають більше ніж вони (ми знаємо як студенти вчаться). Свого часу, наша папужка, яку півроку не могли вилікувати всілякі клініки та лікарні, я вилікував за допомогою поради яку дав мені викладач Ветеринарної Академії.

Я навів всі найкращі, на мою думку, дії які потрібно робити в разі захворювання маленького друга. Повторюю ще раз, що лікування хвилястого папуги не завжди є простим і успішним через їхні розміри, тому намагайтеся хворобу попередити.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Як навчити розмовляти.

Запитання про хвилястих папуг.

Клички папуг.

Пограти в флеш гру.

****