Поради по догляду і утриманню папуг

.

.

  чи можна накривати папугуУ статті описано як утримувати і доглядати папуг в домашніх умовах. Ви дізнаєтесь як годувати, вибрати клітку, вигулювати і слідкувати за здоров'ям хвилястика.

Хвилястий папуга – невелика пташка, яка буває салатового, зеленого, голубого, білого, жовтого, та інших кольорів. Не буває тільки хвилястиків червоного кольору.

Клітка

Клітка повинна бути зручною, і із горизонтальними прутиками (бажано). Догляд за папугами в домашніх умовах полягає в регулярній, щоденній зміні корма і води. 1-2 рази на тиждень потрібно мити дно клітки і насипати на нього пісок тонким шаром.

У клітці встановіть жердинки. Куплені в магазині пластмасові більше зручні і легше чистяться. Але для пташок краще встановити дерев’яні жердинки. На них пташкам природніше сидіти і сточуються нігті.

Догляд за папугою полягає у регулярному їх вигулюванні. Ви можете взагалі не закривати клітку протягом дня. Але обов’язково закривайте вікна або встановіть москітні сітки. Щоб пташки не обгризали шпалери і не смітили по всій кімнаті, встановіть в кутку гілки, де пташки можуть проводити вільний час. А на підлозі кутка постеліть міцний матеріал, який можна регулярно змінювати.

Якщо вам не зручно постійно тримати двері клітки відкритими, можна вигулювати щоденно папужок протягом 15-40 хвилин. А потім заганяти до клітки.
Щоб папужки залітали до клітки, потрібно їм давати їсти тільки там. Зголодніють – самі залетять.

Ще один спосіб зловити хвилястого папужку – вимкнути світло. Вони погано бачать у темряві. Тому, запам’ятайте де сіла пташка, виключіть світло і зловіть.

Догляд за хвилястим папугою в літній період також полягає у встановленні ванночки для купання (продаються у зоомагазинах). Не кожен хвилястик буде купатись, але спробувати варто. Ставте декілька днів підряд – можливо захочуть купатись.

Догляд за хвилястими папугами також полягає у встановленні клітки у правильному місці. Це не повинні бути кухня чи ванна кімната, де багато випарів.

Краще, якщо це буде кімната, де постійно перебувають люди. Наприклад – вітальна. У літній період можете на декілька годин виставляти клітку на балкон.

Увага! Не можна ставити клітку на прямі сонячні промені, оскільки вони можуть отримати сонячний удар і загинути.

На ніч можете накривати клітку покривалом. Адже ви ще довго дивитесь телевізор, сидите за комп’ютерам. А пташкам потрібно спати, щоб їх нічого не тривожило.

Догляд за хвилястими папугами під час линьки

Хвилясті папуги линяють, і це нормально. Через декілька тижнів вони обростуть пір’ям і все буде нормально. Але в цей період намагайтесь менше їх навантажувати фізично, адже їм важко літати. Прослідкуйте, щоб раціон був різноманітним і збалансованим.

Догляд за хвилястими папугами під час відпустки

Якщо вам потрібно залишити пташок на певний період, то найкраще їх доручити близьким людям, які знають як за ними доглядати. А якщо залишаєте будинок на 2-3 дні, то можна залишити папужок самих – вони переживуть.

Але, потрібно старанно підготуватись. Слід поставити додаткову кормушку, а також насипати насіння на підлозі. Також, поставте додаткову поїлку із водою. Увімкніть радіо, яке не дозволить пташкам сумувати.

Не давайте корм, який швидко псується. Типу натертих курячих яєць.

Тривалість життя хвилястих папуг в домашніх умовах

У дикій природі хвилясті папужки живуть недовго, років 5. У них багато ворогів + не завжди вдається знайти корм і воду.

Зате в домашніх умовах, за умови правильного догляду папужки можуть прожити 10 років і більше. Хоча головною причиною смерті залишають різноманітні хвороби.

Поради як доглядати за папугою в домашніх умовах

Дамо ще декілька порад, які дозволять вашому папужці прожити довге і щасливе життя:
1. Папужки часто полюбляють сидіти на підлозі або наверху незачинених міжкімнатних дверей. Через це їх можна роздавити і вони гинуть. Пам’ятайте про це.
2. Не залишайте відкритими ємності із водою: вази, каструлі, туалет. Часто папужки у них тонуть.
3. Закривайте усі ємності із сіллю чи побутовою хімією. Буде погано, якщо ваш улюбленець цього наїсться і помре.
4.Прикріпіть у клітці свіжі прутики фруктових дерев (яблуня, груша) і шматок крейди (продається у зоомагазинах). І одні і другі дають можливість пташкам природно сточувати дзьобики. А крейда ще й поповнить організм пташки кальцієм, який потрібен для гарного розвиту кісток, пір’я, дзьобу.

Чим можна годувати хвилястого папугу

Коротко опишемо чим можна годувати хвилястого папугу. Основу раціону складаються просо, овес, соняшник, різноманітні насіння трав. Можете готувати суміші самостійно, або придбати готові у зоомагазинах.

Харчування хвилястих папуг важко уявити без додаткового корму. Для цього підходять натерті на терці круто зварені яйця. До них можна натерти моркву або буряк (по черзі).

Продовжимо опис що їдять папуги в домашніх умовах. Ви можете запхати між прутики шматочок солодкого яблука. Він стане джерелом вітамінів для ваших підопічних.

Не забувайте давати воду і кожного дня її змінюйте. У зимовий період можна давати у воду декілька крапель лимонного соку.

Як навчити говорити

Стаття про хвилястих папуг буде неповною, якщо не згадаємо про навчання папужок розмови.

Ви повинні знати декілька фактів:

  • Папужки не говорять осмислено. Вони просто повторюють те, що чули раніше,
  • Найкраще говорять самці. Навчати потрібно із молодих літ,
  • Пташки вчаться говорити у спокійній обстановці, не потрібно на них кричати,
  • Сидіть навколо клітки деякий час і розмовляйте із пташками. Це сприятиме розвитку довіри і навчанню папужки,
  • Не всі пташки говорять, але це не страшно, вони все одно прекрасні!
Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Що робити якщо в дім залетів чужий хвилястий папуга.

Чому папуги кусаються.

Що робити з папугою під час відпустки?

Розмноження хвилястих папужок.

****