Як навчити розмовляти папугу

.

.
 

папужкаЯк навчити говорити папугу?Вам потрібен розумний і приємний співрозмовник? Заведіть папугу!
Величезну популярність папуги заслужили через здатність імітувати різні звуки і повторювати слова людської мови.
Артистичні здібності цього птаха, що видаються голосовим апаратом, здатні вразити будь-кого, але найбільший інтерес викликає просте питання, а чи усвідомлено папуга це робить? Адже нерідко їхні висловлювання припадають якраз до ситуації.

Вченими доведено, що у папуг дивовижний мозок.
Один з яскравих представників «розмовного» жанру - сірий папуга жако. Перші описи цього птаха дав у своїх працях натураліст Альфред Брем.
Деякі відомі екземпляри змогли прожити до 60 років (папуга Карл), який сипав філософськими цитатами, жако Нкісі знає близько 1000 слів,
знаменита самка папуги Прудл має у своєму словниковому запасі 800 слів, вона протягом 12 років підтверджувала титул переможниці на лондонських національних виставках «Кращий папуга». Рекордсмен книги Гіннесса - хвилястий папужка Пак, його словниковий запас 1728 слів.
 
Завжди вважалося, що папуга тільки наслідує мови людини, але зоопсихологи впевнені: папуги здатні освоїти мовні форми, які не під силу 5-річній дитині.

Виховуємо Цицерона

Якщо вам потрібен «спікер», вибирайте корелу, жако або хвилястого папужки.
Особливу увагу зверніть на вік птиці. Найкращий варіант – пташеня яке нещодавно вилупилося, догодуйте його самостійно. При такому підході, ваш вихованець заговорить швидко.
Молодий папуга, легко приручаються і звикає до кліткового утримання, а значить, процес навчання буде йти легко. Дорослі птахи, як правило, дуже важко звикають до людини.

Ще один важливий момент - вибір клітки. Клітка повинна бути такого розміру, щоб птах, перебуваючи по центру жердочки всередині клітини, не торкалася крилами її прутів.
По вигляду клітки бувають круглими або квадратними. Верх зазвичай куполоподібний, це дозволяє прикріпити зсередини гойдалки. Занадто велику клітку брати не варто, папуга довше звикає до людей, всіляко уникає контакту.

Для безпеки папуги не випускайте його з клітки без нагляду. Папуга - птах допитлива, саме ця особливість їх натури стає причиною багатьох неприємностей або навіть смерті.

Найкращий час для навчання птахів - ранкові або вечірні години. Якщо при вашому спілкуванні з птахом вона прикриває очі, це означає, що вона вся в увазі.
Починати навчання потрібно з простих слів, потім їх можна складати в словосполучення, і тільки потім в прості пропозиції. Потрібні слова і фрази вимовляєте якомога частіше спокійним тоном. Птах запам'ятовує не тільки фразу, але і вашу манеру вимови.

Хвилясті папуги вчаться швидше інших, легко запам'ятовують слова, а іноді навіть самі завчовуютьь часто почуті.«Балакуни» мають в запасі не менше 600 слів, проте, сторонні їх не завжди розуміють. Часто в «розмова» вони додають своє щебетання. Хвилясті папужки імітують звуки інших птахів, зустрічаються і «таланти», відмінно відтворюють телефонний дзвінок, скрип дверей або звук води, що ллється.

Папуги - чудові пародисти. Якщо одного разу вам здасться, що з клітки доноситься гавкіт або нявкання, не лякайтеся. Ваш вихованець вчиться не тільки у вас, а й у навколишніх тварин.

Вибір клички

Постарайтеся дати таке ім'я, щоб у ньому обов'язково присутній шиплячий звук: Гоша, Шурик, Кеша, Петруша. Ці звуки папузі легко вимовляти через особливості його голосового апарату.
Улюблені голосні папугу «е» і «і», звук «о» папугам зовсім не подобається. Цікаво, що папуга легше відтворює дитячі та жіночі голоси, чоловічі йому даються складніше.
***
Щоб папуга заговорив, потрібно терпіння і наполегливість. Даруйте любов своєму вихованцеві, і він обов'язково порадує вас своїм спілкуванням!

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Відео про хвилястих папуг.

Проблеми з хвилястими папужками.

Хвилястий папужка. Навчання мови.

Як вибрати папужку і навчити його говорити.

****