Хвилястий папужка. Навчання мови

.

.
  навчання мови папугХвилястий папужка - прекрасний вихованець! Він ідеально підходить для сімей, в яких є діти. А його здатність відтворювати людську мову порадує вас самих і здивує ваших гостей. Завжди приємно мати тваринe, до навчання якоої ви самі приклали руку.
Що ж потрібно зробити, щоб ваша пташка навчилася говорити? По-перше, бажано брати молодого папугу. Його набагато легше навчити, ніж папугу, якому вже кілька років. Як показала моя практика, дорослі папуги практично не піддаються навчанню. Хоча скрізь є свої винятки.
По-друге, бажано брати самця, а не самку. Так, самці коштують дорожче, але і радісних хвилин вони принесуть вам набагато більше. Повірте, це того варте! До того ж самці хвилястих папужок набагато краще піддаються дресируванню. І якщо ви хочете розгулювати в будинку з папугою на плечі, то ваш вибір безумовно повинен впасти на особу чоловічої статі!
Треба сказати, що словниковий запас у хвилястих папужок може бути дуже багатим. Вони можуть вивчати не тільки окремі слова, але фрази, і навіть цілі вірші! Головне, правильно підійти до навчання.
Якщо вашою метою стало саме навчання папужки мови, то вкрай бажано завести одного хвилястого папужки. У цьому випадку хвилястий папужка повністю буде акцентувати свою увагу на вас, і не відволікатися на своїх родичів. Так що коли ви завели двох або більше хвилястих папужок, будьте готові до того, що вони можуть і зовсім ігнорувати ваші спроби навчити їх розмовляти.
Навчати папужку і приручати його - взаємозалежні речі. Чим більше папуга стане вам довіряти, тим швидше він буде навчатися людської мови. Вчити папуги, природно, краще живій людини. Аудіозаписи з розмовою, не приносять особливого успіху.
Насамперед, починайте вчити папугу його власного імені. Як показує практика, хвилясті папуги легше всього вимовляють шиплячі, тому буде краще, якщо такі звуки будуть присутні в імені. Наприклад, хвилястому попугайчику добре підходять такі імена, як: Гоша, Кеша, Нюша.
Наступним кроком буде освоєння простих слів. Не намагайтеся одразу навчити папужку, краще коли він буде вчитися поступово. Можна вчити його словами, пов'язаними з його способом життя. Наприклад, коли він голодує, ви можете дати йому їжі зі словами “Кеша, їсти” або “їжа”. Пізніше, будучи голодним, хвилястий папужка буде асоціювати ці слова з кормом і вже сам почне говорити ваші слова. Не забудьте й про те, як важливо хвалити вихованця. Бути може, він і не розуміє слів, але чуйно вловлює вашу інтонацію.
Будьте готові до того, що плоди ваших старань ви зберете не на перший день. Але при належній ретельності ви не будете розчаровані. Хвилястий папужка стане вашим улюбленцем і вірним другом, який зможе не тільки підтримати вас у важку хвилину, але і насмішити своїми розмовами!

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Відео про хвилястих папуг.

Проблеми з хвилястими папужками.

Аптечка хвилястого папужки.

Тренування хвилястих папуг. ****