Чи можна тримати разом двох самок хвилястих папуг

волнистые попугаи
 

хвилясті папужкиУ хвилястих папуг панує матріархат. Самочки агресивніші за самців. У них сильніший дзьоб і ним вони в дикій природі видовбують дупла.

Коли живе пара папуг самець і самка, то проблема нормального співжиття часто вирішується сама собою. Самець в більшості конфліктів поступається подружці і завдяки цьому вдається уникнути бійок.

Коли ж у клітці опиняється дві самки, то проблем стає більше. Кожен намагається доказати свою правоту. Як правило, в такому випадку головує в клітці старша самка. Але бійки можуть продовжуватися.

Тому я раджу не тримати в одній клітці двох самок.

Деякі власники хвилястих папуг через незнання тримають в одній клітці дві пари папуг: два самці і дві самки. Це не смертельно, але коли власник ставить будиночок для розмноження, то з'являються серйозні проблеми. Про це я ніде більше не чув, але мені розводчик розповідав що таке речі можуть закінчитися плачевно. Через будиночок в самок спрацьовує інстинкт розмноження, але місць гніздування недостатньо. Тому вони сходяться в смертельній бійці, і сильніша ударами дзьоба в потилицю вбиває суперницю. Тому, якщо утримуєте в одній клітці дві пари хвилястих папужок і збираєтесь їх розводити, то поставте по будиночку на кожну пару. А ще краще поставити один зайвий, щоби був вибір.

Все вище описане про співжиття двох самок разом аж ніяк не відноситься до самців. Можна без проблем утримувати двох самців разом. Хоча, звичайно, що найкраще тримати разом самку та самця.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Профілактика заражень глистами хвилястих папуг.

Утримання та перевезення хвилястих папуг.

Запитання про папуг.

Карантин для птахів.

****