Папуга Александріни

.

.
 папуга АлександріниОдин з представників виду розкішних папуг - папуга Александріни (блакитношапочний), названий на честь принцеси Уельської. Це дуже красиві птахи з розкішним забарвленням в пастельних тонах.

Самця неважко відрізнити від самки - на голові у нього блідо-блакитна шапочка, крила з дзеркальними пір'ям фіолетового відтінку, а хвіст набагато довший, ніж у самочок. Самки прикрашені рожево-лілової короною і більш ніжним відтінком дзьоба. У середньому, такі папуги сягають 45 сантиметрів.
Найбільш поширені птахи в центральній і південній частині Австралії. Воліють проживати на рівнинах, часто далеко від водойм. Це недостатньо ще вивчений вид папуг, тому відомостей недостатньо. Вони досить спокійні, неагресивні, в основному мовчать і їх не відразу помітиш в густих кронах дерев, не надто яскраве забарвлення дозволяє їм добре маскуватися.

Кількість особин в природі мінімально, тому блакитношапочний розкішний папуга занесений до Червоної Книги й охороняється законом. Вилов цих птахів в природному середовищі існування і вивезення за межі країни суворо заборонений австралійською владою. Тільки птахи, отримані в результаті схрещувань в неволі, підлягають продажу любителям пернатих.

Це досить миролюбні птиці, але занадто шустрі, багато часу проводять у польоті, тому вільного простору має бути достатньо. До того ж, занадто довгий хвіст не дозволяє утримувати їх в звичайній клітці. Вольєр може бути виготовлений з дерева, ці папуги не будуть гризти прути і дерев'яні частини. У відкритих вольєрах вони добре переносять низькі температури, навіть незважаючи на їх південну натуру. Добре уживаються з іншими видами папужок, але на час гніздування пару краще відсадити в окрему клітку.
Ці папуги невибагливі в їжі, підійде канарковий корм, овес, насіння соняшнику, пшениця. Свіжі овочі та фрукти багаті вітамінами і дуже корисні для пташиного організму. Ветеринари рекомендують регулярно проводити очищення від кишкових паразитів, адже підніжний корм містить величезну кількість мікробів. Для цього використовують спеціальні протигельмінтні препарати, наприклад, гельміразін або піперазин.
В якості гнізда краще використовувати дерев'яний будиночок заввишки не менше двох метрів. Встановлювати його потрібно під нахилом, інакше самка влітаючи всередину, відразу опуститься на кладку з яєць і може пошкодити їх. Такий нахил допоможе і пташенятам при їх перших спробах знайомства з навколишнім світом. Самочка відкладає в середньому 5-6 яєць, висиджує їх сама, без допомоги чоловіка. Потрібно стежити за тим, щоб мати не розбивала власні яйця. Для цього виду папуг це трапляється досить часто. Щоб позбавити їх від цієї звички, використовують штучні яєчка. Зростаючому організму папужки необхідна достатня кількість кальцію і білка, тому в період годування пташенят у їхньому раціоні мають бути присутніми сир, яєчна суміш, натерта морква, подрібнені борошняні черв'яки. Не варто забувати і про вітаміни, якими багаті фрукти й овочі, а також свіжа зелень і проросле зерно.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Профілактика заражень глистами хвилястих папуг.

Утримання та перевезення хвилястих папуг.

Запитання про папуг.

Карантин для птахів.

****