Тренування хвилястих папуг

.

.
  навчання мови папуг

На сьогодні для багатьох дітей і дорослих немає більш цікавого заняття, ніж навчання папуги. При цьому «виховати» можна не тільки представників дорогих порід. Такий поширений і недорогий хвилястий папуга може також стати вихованим членом сім'ї. Необхідно просто знати, як правильного його навчати, пам'ятати деякі нюанси характеру таких папуг і тонкощі дресирування.

Зокрема, починати працювати з птахом необхідно саме з дресирування. У першу чергу бажано зробити так, щоб вона якомога швидше пристосувалася до нових для неї умов. Папузі необхідно звикнути до свого господаря, навколишньої обстановки.

Так організуйте ваше спілкування, щоб вихованець не відчував сильного страху перед вами і міг посидіти, наприклад, на плечі. Необхідно так побудувати «спілкування», щоб папуга навчився якнайшвидше дізнаватися свого господаря. Якщо вийде заслужити довіру папугу, то це тільки плюс. Перед тим, як вчити птицю говорити, подружіться з нею.

Зробіть так, щоб папуга не боявся брати їжу з ваших рук. Тим більше, що це не складно. Досить просто на перших порах протягувати по шматочку їжі в клітку, не відкриваючи її. Мине небагато часу, і папуга почне вихоплювати з рук дані шматочки. Коли ж вихованець до рук трохи звикне, то можна давати йому більше свободи, випускаючи ненадовго з клітки (природно, що всі кватирки необхідно закривати). Через час папуга почне реагувати на клич господаря і прилітати до нього.

Вихованець повинен знати свою кличку. Тільки в цьому випадку можна розраховувати, що він буде відгукуватися на неї. Постарайтеся повторювати її якомога частіше. При цьому пам'ятайте, що найкраще папуги запам'ятовують свої «імена», якщо вони складаються із шиплячих звуків.

Виховуйте свого вихованця таким чином, щоб він не кусався і вів себе пристойно. Досягти цього можна тільки своїм гуманним поведінкою. Це означає, що з птахом необхідно дуже звертатися ласкаво, не робити будь-яких швидких рухів, яких вона могла б лякатися.

Будьте особливо обережними в перший час. Якщо птах сильно клюється, то занадто швидко руку відсмикувати не бажано. Найчастіше папуги таким способом просто привертають господаря до гри. Від подібних звичок птицю необхідно відучувати. Тільки ні в якому разі не підвищуйте голос. Розмовляти необхідно спокійно і чітко. Звичайно, тренування хвилястих папугптах не розуміє, що ви говорите конкретно, але їй цілком достатньо і інтонації, з якою людина з нею спілкується.

Якщо ж у вас виникло бажання навчити говорити вихованця, то необхідно купувати самця. Навчання необхідно починати з елементарних речей - імені свого і папуги, назв навколишніх предметів. Щоб по сто разів самому не повторювати слово, можна записати його на магнітофон або диктофон і програвати запис близько 40 хвилин щодня. Як тільки словниковий запас птиці поповниться, можна буде навчати її вже цілим виразами.

Таким чином, тренування хвилястого папуги - це процес нескладний. Необхідно просто знати, як діяти і з чого починати.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Відео про хвилястих папуг.

Проблеми з хвилястими папужками.

Аптечка хвилястого папужки.

Співжиття з іншими тваринами.

****