Чистка клітки хвилястих папуг

.

.
 

чистка кліткиДуже важливо утримувати клітку хвилястого папужки в чистоті. Цей фактор має великий вплив на стан здоров'я та самопочуття маленької пташки.

Чистити клітку потрібно регулярно. Щодня слід чистити годівничку від залишків старого корму. Після м'якого корму “посуд” слід добре вимити теплою водою і підсушити. На стінках поїлок часто збирається слиз, тому їх також потрібно мити кожного дня. Можна раз в тиждень обдати кип'ятком, особливо в літній час.

Два рази на тиждень слід чистити дно клітки, жердинки та прути. На дні збирається дуже багато лушпиння з проса, корму, посліду. Все це важко вичистити. Для полегшення цього завдання насипайте на дно тонким шаром пісок. Він також корисний для травлення хвилястих папужок.

Для чищення дна просто висипте брудний пісок і щіткою з теплою водою вимийте його. Потім можна намиленою губкою вимити дно і висушити. Щітками з теплою водою вимийте годівнички. Для цих цілей ми використовували використані звичайні зубні щітки.

На жердинках збираються залишки посліду який папужки переносять на лапках. Жердинки і драбинки також чистять щітками під струменем теплої води. В разі потреби для миття використайте харчову соду.

Один раз в місяць слід проводити генеральне прибирання. Для цього потрібно з клітки випустити папугу. Тепер слід ретельно вичистити всі щілини, місця де можуть збиратися бруд, бактерії, кліщі та паразити. Все добре вимити водою з харчовою содою. Почищену клітку та аксесуари бажано продезинфікувати. Якщо папуга не має проблем та не хворіє, то можна обійтися розчином ромашки чи полині. Як приготувати розчин читайте на упаковці.

Намагайтеся не використовувати для дезінфекції хімічні засоби. Правда, інколи без них важко обійтися. Так, коли потрібно знищити кліща. Не хочу тут радити конкретних препаратів, адже ви все одно щоб їх купити підете у зоомагазин, і там продавець порадить найсучасніший на теперішній час засіб. Хоча я читав що дехто для цих цілей використовує засіб неостомазан. Пам'ятайте що після хімічних дезінфікуючих засобів потрібно дуже старанно вимити клітку від залишків препарату.

Описані в цій статті процедури не потребують надто багато часу, але дозволяють забезпечити хвилястому папужці мати чисте та безпечне житло.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Профілактика заражень глистами хвилястих папуг.

Утримання та перевезення хвилястих папуг.

Запитання про папуг.

Карантин для птахів.

****