10 способів втратити папужку

.

.


   втратити папугуТут я наводжу список най вірогідніших, на мій погляд причин, через які можна погубити хвилястого папужку. Він складався на підставі мого досвіду, досвіду моїх друзів і знайомих які мають хвилястих папужок, знань отриманих з книг і рад ветлікарів і розводчиков.

   Автор сподівається що наведені тут ймовірні причини смерті з вашими папужками НЕ трапляться, і ваша пташка проживе довге і щасливе життя. Список звичайно не повний, але найбільш ймовірні причини я думаю навів.

   Найбільша банальна і напевно найобразливіша-папужка вилетів через вікно. Адже ваш друг за секунди до цього був здоровий, бадьоро літав по кімнаті, а вилетівши у вікно є великі шанси що ви його не побачите. У такому випадку намагайтеся подивитись куди залетів втікач. Вони намагаються залетіти до дому, але «не потрапляють» і залітають на інші балкони. В разі невдачі можна порозвішувати оголошення по під'їздах.

А взагалі, випускаючи погуляти птицю по кімнаті зайвий раз упевніться чи закриті вікна, або чи є на них протимоскітні сітки.

   Отруєння. Я поставив їх на друге місце. Тому що можливостей отруїться у хвилястого папужки дуже багато. Судіть самі: сіль, оброблена і вирощена на хімікатах зелень, овочі та фрукти, деякі види домашніх рослин, фарба і штукатурка на стіні. 

Для птахів також шкідливі такі метали як латунь, свинець, цинк, мідь. А як же оцинковані клітки? Щодо цього дуже багато суперечливої інформації. Моя думка така: якщо у клітках хороших виробників пташки можуть прожити 10 і більше років, то напевне вони не такі шкідливі. Але на всяк випадок прочитайте цю статтю.

Навіть деякі харчові продукти можуть бути для папужки шкідливими: шоколад, алкоголь, авокадо, ревінь, листя помідорів, сира картопля, цибуля, часник, кава. Мало хто знає що папуги дуже погано перетравлюють молочні продукти.

   Утоплення пташки. І не сумнівайтеся. Запросто. Папужка може випадково впасти у вазу з водою, каструлю з супом, унітаз. 

   Бути розчавленим, задушеним. Траплялися випадки коли папуга був роздавлений дверима, на яких він сидів, або падали за меблевий стінку. Не треба забувати що хвилясті папужки можуть ходити по землі. Тому дивіться під ноги.  

Сюди я віднесу небезпеку потрапляння дрібних предметів в дихальні шляхи пташки.

   хвилясті папужкиСтати жертвою тварин. Приємно і весело тримати в будинку багато різних вихованців: птахів, котиків, рибок, собак, хом'ячків. Але не всі вони можуть мирно уживатися між собою. Нанести поранення хвилястим папужкам можуть кішки, собаки, голуби і навіть їх родичі папуги-нерозлучники. У моїх знайомих кіт перевернув клітку, яка стояла на балконі, якимось чином дістав пташку і з'їв.

   Загинути від електричного струму. Хвилясті папужки люблять пробувати все"на зуб" в результаті можуть перекусити дріт під напругою. Тому якщо ваш папуга літає по кімнаті, ховайте шнури переносок, ламп, електроприладів подалі.

   Природні захворювання. Папужки також як і люди хворіють на туберкульоз, злоякісні пухлини, їх може спіткати параліч.

   Стрес. Навіть здавалося б звичайний стрес може стати причиною смерті папужки. Різкий крик, промені світла в темряві, кидок кішки можуть стати для вашого друга останнім що він побачить. Необхідно пам'ятати, що нові не акліматизовані птахи сильно схильні до стресу. З ними потрібно обходитися особливо лагідно!

   Глисти і паразити. Вони можуть погіршити апетит, настрій папужки, але можуть нанести і більш важких втрат його здоров'ю, зокрема привести до смертельного результату. Як боротися: все що даєте папужкам потрібно добре мити. Час від часу занесіть кал папужки ветлікарю на аналізи. Якщо підтвердиться наявність паразитів, тоді потрібно давати папузі спеціальний порошок.

   Стати жертвою несприятливих умов утримання. Не є секретом те, що для здорового і щасливого життя папужкам потрібна регулярно їжа і вода. Вони повинні даватися вчасно і бути без шкідливих домішок.

   Перегрів або навпаки-обмороження також можуть стати причиною загибелі хвилястих папуг. Хоча розводчикі мені розповідали, що папуги витримують навіть легкі заморозки.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Хвороби хвилястих папуг.

Вимоги до кліток для папуг.

Карантин для папуг.

Клички папуг.