Один друг добре, а два..

.

.

  

собака і кітКоли у вашому будинку з'являється вихованець, це велика відповідальність. А якщо ви наважилися на другу тварину, це вже подвійна відповідальність плюс невідомість. Ніхто не в змозі передбачити, як уживуться домашні улюбленці між собою.

Поява другого вихованця дуже схожа на народження другої дитини з боку первістка цілком доречні деякі ревнощі. Перша тварина може образитися, напасти на молодшого, постаратися всіма способами привернути вашу увагу.

Важливо «пом'якшити удар», навчити звіряток порозумітися між собою, намагатися ставитися до обох однаково. Зрозуміло, на перших порах малюк буде вимагати більше уваги, адже він має потребу в постійному догляді.

В цьому випадку є сенс пробудити в старшому вихованцю материнський інстинкт.

У природі часто буває, що тварини і без допомоги людини беруть малюків під опіку. Наприклад, собака вигодовує кошенят, грає з ними і ніби приймає за щенят або навпаки. Якщо ж такого не трапилося, у ваших силах допомогти вихованцям подружитися. Важливо зробити перший крок, підштовхнути улюбленців назустріч один одному.

Найкраще це вийде, якщо дати їм можливість грати разом. Запропонуйте своїм вихованцям невеликий м'ячик: його можна покатати, підкинути, спостерігаючи за реакцією звіряток. Можна замінити м'ячик гумової кісточкою або інший іграшкою, для кошенят підійде прив'язана до нитки пір'їнка. Почавши погоню за ним, коти забудуть про вік і субординацію.

Якщо цей метод не спрацював, посадіть вихованців біля телевізора і увімкніть який не-будь фільм про тварин. Влаштуйтеся між ними, погладьте кожного, називаючи їх по іменах і коментуючи те, що відбувається на екрані. Можливо, сенс сказаного вони і не зрозуміють, але інтонації голосу відчують і зрозуміють ваше бажання жити в мирі і спокої.

Часто буває, що в одному будинку живуть різнопланові тварини. У цьому випадку має сенс не залишати таких улюбленців наодинці. Скажімо, кішка і хвилястий папужка навряд чи зможуть подружитися. Їх відносини довго залишатимуться на стадії «мисливець-жертва». Для подолання природних інстинктів буде потрібно багато часу.

У відносинах таких тварин велику роль грає черговість їх появи у вашому будинку. Якщо першим з'явився папуга, він відчує себе господарем, незалежно від своїх розмірів. Якщо кішка не стане проявляти агресію, цілком мирні відносини в такій парі забезпечені.

Найкращий варіант - якщо тварини з самого раннього віку ростуть разом. Тоді у них є шанс подружитися.

Дуже часто в будинку, де живуть і кішка, собака, лідером стає саме кішка. Особливо в тих випадках, коли у вас ще щеня або собачка маленької породи. Щоб уникнути конфліктів між одвічними суперниками, має сенс заводити другого вихованця, коли другий вже досяг дорослого віку. У жодному разі не робіть цього в той час, коли перша тварина обзавелась потомством або очікує його появи. І кішки і собаки в такий час зазвичай агресивні, не підпускають до собе чужих. Тому знайомство краще відкласти.

У будь-якому разі, чи уживуться ваші вихованці разом, залежить перш за все від вас. Приділяйте обом рівну кількість часу, проводите його весело, і, напевно, у вас все вийде.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:
Співжиття з іншими тваринами.

Вольєр для птахів.

Анекдоти про папуг.

****