Правильний догляд за папугою. Даруємо любов і вчимо говорити

.

.

 вільний політ

Існує поширена версія, ніби папуг повинна вчити одна і та ж людина. Проте на справді це не зовсім так. Маючи особистий досвід у даній справі, з упевненістю можу заявити, що головна умова полягає в правильному догляді за вихованцем. Відкрийте свою душу пташці і вона подаруємо вам любов і спілкування.


Правила, яких слід дотримуватися:

- Купувати папужку необхідно якнайменшого. Бажано 2-х місячного. Тоді він швидко забуде про минуле життя і повністю довіриться вашій сім'ї.

- Птахові необхідний хороший догляд та утримання. Клітка не повинна бути тісною, брудної і порожньою. Необхідно тримати житло вихованця в чистоті (2-3 рази на тиждень прибирання цілком вистачить). Завжди повинна бути свіжа вода (ви ж не будете пити 2 дні підряд брудну воду?). Завжди свіжий корм в чисту миску.

- Добре якщо у вихованця в клітці буде 4-5 паличок, на яких він буде сидіти (1 з них повісьте на самий верх і поруч люстерко, ось побачите, саме там він буде ночувати).

- Гойдалки. Пташки дуже люблять покататися.

- Як уже говорилося, потрібне дзеркало. А то й два в різних частинах клітини. Пташки люблять своє відображення.

- Деякі папужки люблять дзвіночок, однак не всі. Якщо ваш вихованець злякався - приберіть дзвіночок. Не залишайте його в клітці.

- Харчування має відповідати виду папуги. У зоомагазині можна підібрати необхідний раціон. Однак не забувайте давати моркву, хліб, яблуко, цитрусові (особливо білі ниточки з фрукта. Ви їх викидаєте, а пташка любить) Деякі птахи люблять макарони, картоплю, ковбасу і курку. Як не дивно але в маленьких дозах - це корисно. Ніколи не годуйте чіпсами, сухариками та іншої шкідливою їжею. Утримайтеся від частування спиртними напоями та морозивом. Вихованець може померти.

- До речі в корм краще теж додавати мінерали. Це допоможе папузі залишатися здоровим і життєрадісним.

- Деякі особини люблять гризти гілочки, деякі бруньки і листочки. Не приносьте їх з вулиці. У нас жахлива екологія. Краще привезти їх із дачі або купити в зоомагазині. Можна купити насіння проса і виростити для вихованця. До речі, овес не всі люблять. Так що якщо ваш вихованець практично не з'їв овес, не треба завалювати його цим видом їжі. До речі, деякі екземпляри воліють гризти папір, шпалери, гуму. Можна все крім гуми. Не дозволяйте їм цього робити.

- Випускайте кілька разів в день її літати. Інакше м'язи атрофуються і птах втратить здатність літати.
попугайчикДо речі молодого папугу треба привчати літати після того як він звикне до руки. Він уже звик до обстановки клітини і більш менш до вас. Він готовий досліджувати нові простори. Якщо хвилястий папужка звик до вас, то повинен сам повернутися в клітку..

- Як привчати до руки? Підносите до його лапок свій палець. Але не впритул (1-2 см достатньо). І чекайте. Якщо з першого разу не пішов, не турбуйтеся, все попереду. Пам'ятайте не всі птахи люблять яскравий манікюр, як і яскраві кольори. Не лякайте його підносячи до клітки яскраві великі, та й маленькі теж, речі. Він може стати нервовим.

- Деякі папуги починають кричати (видавати гучне цвірінькання, дразнячи вас) - значить він чимось незадоволений. Хоче вийти з клітки, хоче їсти, хоче з вами спілкуватися (вашої уваги!) Або банально спати. Але найчастіше, звісно, ​​він хоче політати.

- На ніч обов'язково закривати клітку темною ганчіркою. Птах повинна знаходитися в темряві мінімум 10 годин, але не більше 11.

- Не знущайтеся над птахом, за пір'я смикати її не потрібно. Вона і так скидає пір'ячко в період линьки (приблизно 2-3 рази на рік. Триває задоволення близько тижня).

- Миску з їжею краще всього бути плоскою і прозорою або не яскравого кольору. Бо папуги люблять перевертати такі миски і висипати корм.

- Покладіть в клітку крім миски з їжею 1-2 нейтральні миски. Наприклад, жовті, тому папуги люблять жовтий і світло-оранжевий колір. Ці миски потрібні йому для ігор. Він буде піднімати їх на сходи, ганяти по всій клітці. Розважатися.

- Якщо в кімнаті стоїть комп'ютер, коли випускаєте птицю літати, закривайте зошитами або листком паперу клавіатуру. Пташки часто застряють пальцями між клавіш. Це доставляє їм страшний біль і може травмувати шкіру.

- На вікно одягніть сітку, інакше птах вилетить і загине на вулиці.

- Не ловіть птахів руками!! Вони не будуть вам довіряти, а будуть тільки боятися.

- Не забудьте повісити в клітку мінеральний камінь, а то й 2 (різні) це допоможе насититися мінералами і точити дзьоб.

- Пташку потрібно купати час від часу (раз на місяць достатньо, або коли папуга старанно бажає зануритися в ваш чай, значить пора). Візьміть НЕ глибоку, бажано прозору миску. Наприклад, 10 на 12 см площею і у висоту 2-3 см. Краї повинні бути не тонкими і не гострими. Пташці повинно бути зручно сидіти на мисці. Наповніть холодною кип'яченою водою практично цілу миску і тримайте на витягнутих руках. Далі або птах сама сяде і буде купатися, або її потрібно посадити пару раз на край миски. Якщо захоче пробіжиться по воді. Якщо ні, не змушуйте. До речі приготуйтеся - водні процедури будуть приносити задоволення вам обом, тому пташка обтрушується, як собака. Мокрими будуть всі.
- Час від часу потрібно стригти пташці кігті. Якщо ви боїтеся - викличете ветеринара, він за прийнятну ціни постриже. Якщо хочете ризикнути, то необхідно для початку спіймати птаха. Як це легко зробити? Птахи не бачать в напівтемряві. Птах сидить на клітці. Ви тримаєте в рука легку ганчірочку. Наприклад, марлю. Вимикаємо світло, накриваємо папуги ганчіркою. Беремо акуратно в руки. Необхідно затиснути крила. При цьому голова вихованця виявиться між вказівним і великим пальцями. Не можна її здавлювати. Ви можете нанести шкоду улюбленцю. Включаємо світло. Птах може бути смертельно наляканий і дивиться на вас. Погладьте по дзьобику. Він буде покусувати, але не сильно. Іноді буде намагатися вирватися, не відпускайте. Попросіть когось з домашніх акуратно взяти пальчик пташки. Папуга спочатку не буде пручатися і досить легко перенесе процедуру. Проте варто пам'ятати, що кіготь прозорий. У ньому чітко видна червона смужка. Це капіляр. Його ні в якому разі не можна перерізати. А краще залишити близько 5 мм під ним кігтя. Так що стригти потрібно акуратно. Краще спочатку прочитати спеціальну літературу.

- Бажано раз на рік показувати пташку ветеринару і радіти, що він здоровий і неушкоджений.

Ну от, коли ми розібралися з правильним доглядом за папугою, варто зрозуміти, як же навчити вихованця розмовляти. Для початку запам'ятайте. Навчити можна тільки маленького папугу говорити. Чим старша особина, тим важче йому запам'ятати слова. По-друге, говорити може тільки хлопчик. Дівчатка чомусь не розмовляють ніколи. Стать можна визначити у ветеринара, або по характерних рис, у вигляді синьої восковиці, гвалтування мисок ..... =)
До речі, якщо папуга живе один у клітці, скоріше всього він буде розмовляти, а коли підселити до нього дівчинку або хлопчика ... ваш вихованець не забуде людську мову.

Що потрібно все таки робити?
Практично відразу, з моменту переїзду до вас папуги, необхідно з ним спілкуватися. Розмовляти якомога більше. По кілька годин на день. Ніколи не можна на нього кричати. Якщо він нагадив або вкусив вас - не варто на нього махати руками і злитися. Адже папуга - це 3-х літня дитина. І більше розум у нього не стане.
Говоріть, говоріть, повторюйте легкі слова. Наприклад, "Чібі хоррроший! Чібульчик! Привіт! Пока! Доброго ранку! Як так? Ну що?". Постарайтеся утриматися від навчання птиці матірним виразами. Вам буде приємно вранці чути, щось блатне? Думаю немає.

Чим більше ви, ваша дитина, сім'я будете говорити з вихованцем, тим швидше він навчиться вам відповідати. Зазвичай за місяць першого і активного знайомства з вашою родиною, папуга починає говорити від 3 до 5 слів або навіть фраз! Не впадайте у відчай. Не відразу Рим будувався. Старайтеся і даруйте йому любов. І він буде любити вас і дарувати щастя.


Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Чому папуга выдригує корм.

Шкідливі рослини для хвилястих папуг.

Чому папуги кусаються.

Що робити з папугою під час відпустки?

Розмноження хвилястих папужок.

****