Догляд, утримання та розведення хвилястих папуг

.

.
попугайХвилястий папуга (undulatus melopsittacus) - це декоративий птах, дуже поширений на даний момент по всьому континенту, навіть канарки, що завжди займали перші місця за чисельністю, поступилися цьому виду. Водяться папуги по всій Австралії, виключаючи лісисті зони. Відрізняються своєю яскравим, соковитим забарвленням і різноманітними кольорами оперення.
Ці особи відрізняються від всіх інших своєю говірливістю, легко запам’ятовують почуті слова, повторюють їх в більшості випадків без зв'язкової логіки. У дикій природі живуть не більше 4-х років, в неволі від 12 до 15, але бувають і такі довгожителі, яким до 20 років. Довжина тіла дорослої особини досягає 20 сантиметрів, але завдяки своєму хвосту, виглядають набагато крупніше.

Основне забарвлення оперення яскраво-зеленого кольору, передня частина голови і горло жовті. На щічках є чорні або фіолетові плями, по кілька штук на кожній, очі темно-синього кольору. Стать визначають за кольором восковиці: у самців вона темно-синя, у самок безбарвна або світло коричнева.
Харчуються в дикій природі зернами, злаками, насінням і рідко комахами. Період після сезону дощів є найбільш підходящим для гніздування, оскільки з'являється багато їжі і води. Без їжі можуть прожити всього кілька днів, але птахи можуть знайти їжу навіть у період спеки, щоб втамувати спрагу їм достатньо однієї краплі води, крони дерев рятують їх в денний час від сонця. У такі періоди папуги об'єднуються в зграї, це допомагає їм вижити, знайти їжу і захистити себе від хижих птахів.

Об'єднавшись в зграї, висиджують яйця поруч один з одним в дуплах дерев. Пташка, що досягла трьох місяців, вже може відтворювати потомство. В період розмноження самець виконує шлюбний танець, якщо самці цей ритуал подобається, то вона відповідає взаємністю. Здорова самка відкладає близько 6 яєць. У період, коли самка висиджує яйця, самець займається охороною гнізда й добуванням їжі. Через 18 днів на світ з'являються пташенята.
В останні роки все частіше і частіше до себе в квартиру купують саме цих птахів. Вони добре пристосовані до життя в неволі. Тримати цю пташку в будинку нескладно, вона менш примхлива і поступаються в ціні іншим папугам. Пташці потрібно кілька днів, щоб звикнути до нового місця проживання. Папуга може жити, як і з іншими птахами, так і одна в невеликий клітці. У такому випадку потрібно випускати його політати по квартирі, але при цьому не забувати закривати вікна і кватирки. Це буде добре позначатися на здоров’ї вашого улюбленця.
Клітка потрібна простора і бажано дерев'яна з рухомим внизу дном. Обов'язково повинна бути квадратна або прямокутна, але ні як не кругла. В клітку ставлять попугайчик волнистыйдзеркальце, з яким папуга буде мило спілкуватися, дзвіночки, м'ячик, драбинки, гойдалки, жердини та інші іграшки. Чищення такий клітки є головною умовою утримання і здоров'я пернатого.

Бруд і сирість є збудниками багатьох хвороб. Прибирати потрібно раз на день або через день, але при цьому поїлки і годівниці необхідно міняти і обливати окропом кожен день.
Оптимальна температура для хвилястих папуг 18-20 градусів, вологість повітря 60-70%. Сонячне світло відіграє величезну роль у житті птахів. Під дією світла посилюються обмінні процеси в крові збільшується кількість гемоглобіну, і зміцнюється імунна система.

У спекотні дні не можна допускати перегріву пташки. У такі дні вони особливо люблять купатися, ставте в будиночок улюбленця невелику ємність з водою, можна покласти туди кілька свіжих зеленого листя. Ваш вихованець з великим задоволенням буде приймати такі ванни. У літній період клітку можна ставити на свіже повітря, але при цьому не забувайте уникати протягів.
Правильне, повноцінне харчування впливає на розвиток і зростання папуг. Основа харчування для них - це зернові і насінні суміші. Вони багаті на вітаміни, вуглеводи, а також протеїн і клітковину.

Особливо корисна кукурудзяно-вівсяна суміш. Для її приготування промийте зерна, залийте окропом і подрібніть, дайте настоятися в термосі. Суміш готова! Залишок зберігають в холодильнику, перед наступним годуванням заливають окропом.
Вітаміни B і E містяться в пророщених пшеничних зернах. Такий корм корисний для оперення. Щоб проростити зерна пшениці, їх попередньо замочують і залишають на добу в теплому місці.

Пророщені зерна висаджують в землю, вирощувати їх варто в добре освітленому приміщенні з сонячними променями. Днів через 6-7 вже можна годувати вирощеною зеленню папуг, попередньо обмивши її у воді.
Корисно також додавати до звичайного раціону горіхи (фундук, арахіс і інші дрібні). Фрукти, ягоди, овочі повинні обов'язково бути в раціоні пернатого - це величезне джерело мінералів і вітамінів.

З фруктів і ягід підійдуть шматочки яблука, виноград, вишня, малина, аґрус, горобина, смородина, банан, ананас, персик і груша. Овочі: відварена картопля, капуста, морква, буряк. Для гарного настрою пташки в клітку можна ставити гілочки зелені. Тут підійдуть гілочки верби і будь-яких фруктових дерев. Папуги з задоволенням поїдають свіжу зелень салату, шпинату.

Перед тим, як поставити зелений прутик, його потрібно обмити в теплій воді і висушити. Іноді можна давати спеціалізовану очищену крейду - це природнє джерело кальцію. Ще на дно клітини можна насипати куплений в зоомагазині пісок, це позитивно позначається на хорошому травленні пташки.
Щоб Ваш улюбленець заговорив потрібно трохи зусиль. Найкраще піддаються дресируванню молоді самці до 4-х місяців. Починати навчання потрібно з простих слів. Навчити словами можна тільки одиночну птицю, з парою нічого не вийде.

Навчати повинен тільки одна людина. Щодня перед птахом потрібно повторювати одні й ті ж слова з однаковою інтонацією голоси. Треба заохочувати тварину за успішний результат, так навчання буде проходити швидше і легше. Для цього потрібно вивчити птицю, дізнатися її улюблені ласощі. При належному терпінні та старанні папужка обов'язково заговорить.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Вибір хвилястого папуги.

Розведення папуг.

Чому папуги не розмножуються.

Карантин для папуг.

Це повинно бути у вашого папужки.

****