Александрійський папуга

александрійський папугаАлександрійський папуга не відноситься до популярних видів домашніх тварин але через його красу, розум, здатність говорити, заслуговує на те щоб розказати про нього більше. Свою назву отримав через Олександра Македонського який привіз його в Грецію. Поширені в Індії, Пакистані, Лаосі, Іран, В'єтнамі. Відомо декілька підвидів цієї породи папуг: Александрійський папуга, Бірманський Папуга, Лаоський александрійський папуга та непальський. В дикій природі тримаються великими зграями і живуть в основному на тропічних деревах. Цей птах досягає до 60 см в довжину, в основному завдяки красивим та довгим пір'ям хвоста. Розмах крил в “алексанрійців” досягає 20 см в ширину. При належному утриманні александрійські папужки можуть прожити до 40 років.

В дикій природі період розмноження триває з квітня по листопад. Як правило самка зносить 2-4 яйця. Інкубаційний період складає 28-30 днів. Самка насиджує яйця, а самець в цей час добуває їжу. Через 6-7 тижнів після вилуплення молоді папужки покидають гніздо. Александрійські папуги непогано розмножуються в неволі. Для цього їм необхідний ящик розмірами 50 (висота)*45 (ширина) *45 (довжина)см. александрійський папужкаТруднощі в розведенні усіх папуг в неволі полягають з тим що пару їм підшуковують господарі, а не самі папуги, а це не є добре. Відрізнити самку від самця важко, найточніше це робиться за допомогою аналізу ДНК.

Александрійці” забарвлені переважно в зелений колір (живіт світло-зелений), навколо шиї мають чорно-рожеві кільця. Також цих папуг відрізняє великий яскраво-червоний дзьоб. Александрійський папуга має спокійний та товариський характер, але може так статися що він прив'яжеться до однієї особи. Цей вид папуг відрізняється хорошим інтелектом та здатністю говорити.

Александрійські папуги надзвичайно активні і вони потребують багато простору, руху, вправ. Тому їх утримують або у великій клітці або взагалі без кліток. У будь-якому разі пару годин в день вони повинні знаходитися поза кліткою. Власники купують їм багато іграшок, але вони швидко папугам набридають і ті можуть “зробити” собі іграшки з домашніх речей. Оскільки вони надзвичайно цікаві та розумні, то за ними потрібен нагляд як за малими дітьми, інакше залізуть туди куди не треба.

Основну частину раціону складають готові суміші що складається з гороху, пшениці, кукурудзи, ячменю. Потребує різноманітного харчування з великою кількістю овочів , фруктів та зелені. Дуже добре коли в дієту включають пророщений корм.

В дикій природі алексанрійський папуга любить постояти під дощем, тому в домашніх умовах можете спробувати розпилювати воду з пульверизатора або забезпечити їм воду для купання. Підійдіть до цього без фанатизму, може таке не всім особинам сподобається.

Не бажано купувати цього папугу тим хто живе в квартирі а не в особняку. Справа в тому що в александрійського папуги досить сильний голос і сусідам його голосні звуки можуть не сподобатися. Врахуйте ще й те що він потребує багато простору. Не рекомендують утримувати їх з іншими видами папуг.

Якщо вам сподобалася ця стаття, то поділіться будь-ласка нею з друзями

Раджу почитати:

Види папуг.

Папуги нерозлучники.

Статті про папуг.

Корела.